15 mar 2021

Kolejny sukces drużyny futsalowej PeBeKa

Koniec lutego przyniósł kolejny sukces naszej drużyny. XV Futsalowe Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół, które odbyły się w dniach 27÷28 lutego w Żorach, zakończyły się zdobyciem brązowego medalu. Tym samym nasza drużyna po raz kolejny pokazała klasę i ducha walki.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn. Pierwszego dnia rozgrywek, przydzielona do grupy „A” PeBeKa, mimo bardzo trudnego początku, wyszła z grupy dzięki zwycięstwu w meczu kończącym zmagania fazy grupowej.

Niedziela rozpoczęła II fazę mistrzostw. Do rozgrywek w drugim dniu przystąpiło dwanaście zespołów. Zostały one przydzielone do czterech grup i podobnie jak w sobotę, drużyny z ostatniego miejsca żegnały się z turniejem, a najlepsza ósemka wchodziła do ćwierćfinałów.

W ogólnej klasyfikacji PeBeKa zajęła wysokie III miejsce. Dodatkowym wyróżnieniem było zdobycie tytułu najlepszego strzelca całego turnieju przez Damiana Smolnego pełniącego funkcję kapitana naszej drużyny na tych zawodach. 

Nasz zespół godnie reprezentował PeBeKa w silnie obsadzonych zawodach, na których nie brakowało zawodników występujących przed laty w futsalowej Ekstraklasie. Panowie jednogłośnie przyznawali, że poziom turnieju stał na bardzo wysokim poziomie, więc przywieziony medal cieszy tym bardziej. 

Pomimo, iż w obecnym składzie drużyna gra dopiero od 3 lat, może poszczycić się bardzo wysokimi osiągnięciami nie schodząc poniżej 5 miejsca w ogólnopolskich turniejach.  

Serdecznie gratulujemy!! 

Skład naszej drużyny na Mistrzostwach Polski Górników prezentował się następująco:

1. Marcin Cichuta

2. Damian Smolny

3. Krzysztof Lisowski

4. Mateusz Otocki

5. Robert Kruk

6. Radosław Szczoczarz

7. Grzegorz Lasek

8. Wojciech Moździerz

9. Paweł Łopaciński

10. Michał Matkowski

Kolejny sukces drużyny futsalowej PeBeKa