29 maj 2018

Karaibska oaza czyli piracki festyn PeBeKa

26 maja 2018

Jak wszyscy wiemy, na imprezach dla pracowników Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. pogoda jest zawsze gwarantowana! W tym roku słońce świeciło szczególnie mocno, a to z okazji Dnia Matki, który zbiegł się z organizowanym w dniu 26 maja 2018 r. Festynem Rodzinnym. Tropikalny żar lejący się z nieba ogrzewał i tak rozgrzanych emocjami uczestników imprezy.

Ośrodek Oaza w Iwnie koło Ścinawy zamienił się w tym roku w prawdziwą wyspę piratów, na plaży wyrosły palmy i zaroiło się na niej od leżaków. Organizatorzy festynu, oprócz zwyczajowych gier i konkursów dla dzieci i dorosłych, przygotowali również specjalne konkurencje dla Mam, które dla swoich rodzin dokonują na co dzień nieziemskich rzeczy i są prawdziwymi gladiatorkami. Panie zmierzyły się m.in. w konkurencji zmiany koła samochodowego i siłowaniu na rękę.

Pośród licznych wodnych i naziemnych atrakcji największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się dwudziestometrowe tory skimboardowe i gokartowe, a także wipeout i kule wodne. Pozostałe atrakcje takie jak dmuchane zjeżdżalnie, kolejka elektryczna, symulatory WRC, eurobungee czy basen z łódeczkami również nie pozostały niezauważone. Jednak najwięcej emocji i najgorętszy doping można było zauważyć podczas przeciągania liny oraz kolejnych meczów siatkówki, gdzie do rywalizacji stanęli przedstawiciele Rejonów naszej firmy. Walka w obu konkurencjach była nader zaciekła, ale ostatecznie ustalono zwycięzcę, i tak: w siatkówce najlepsza okazała się drużyna KRG Szyby, a w konkurencji przeciągania liny po ciężkich zmaganiach ostatecznie zwyciężyli siłacze z KRG Lubin. Nagrodami głównymi w obu tych konkurencjach była beczka piwa, a wręczali je zwycięzcom odpowiednio w siatkówce pan Jarosław Danielkiewicz (p.o. Prezes Zarządu) oraz pani Agnieszka Demczuk (Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy).

 

Karaibska oaza czyli piracki festyn PeBeKa