28 lis 2014

PeBeKa z piątą Perłą

Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa już po raz kolejny otrzymało prestiżowy tytuł Perła Polskiej Gospodarki, przyznawany największym polskim firmom przez redakcję magazynu Polish Market oraz specjalistów ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

PeBeKa została wyróżniona w kategorii „Perły duże”, do której kwalifikowane są największe firmy w naszym kraju. Przedsiębiorstwo uhonorowano za „konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce”.

Certyfikaty „Perły polskiej gospodarki” wręczono przedstawicielom wyróżnionych firm na uroczystej gali, która odbyła się 7 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęli: wicepremier i minister gospodarki  Janusz Piechociński, prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber oraz rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie prof. Tomasz Szapiro.

Konkurs Perły Polskiej Gospodarki uznawany jest za najbardziej obiektywny pośród rankingów gospodarczych, ponieważ lista zwycięzców wyłaniana jest na podstawie łatwo mierzalnych wskaźników. Warunkiem udziału w Rankingu jest osiąganie przez przedsiębiorstwo minimum 100 milionów złotych przychodu oraz udostępnienie danych przedsiębiorstwa (pod uwagę brana jest m.in. płynność finansowa, efektywność i dynamika rozwoju). W tym roku Perły zostały przyznane po raz dwunasty, natomiast PeBeKa otrzymała to prestiżowe wyróżnienie po raz piąty.