19 maj 2016

PeBeKa zbudowała podziemny warsztat

570 metrów pod ziemią w kopalni Lubin Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń wybudowało i wyposażyło komorę maszyn ciężkich, w której dokonuje się przeglądów i napraw maszyn górniczych.

Komora, wybudowana zgodnie z najnowszymi normami Unii Europejskiej, ma 400 metrów długości. Na jej terenie znajdują się m.in. dwa wyciągi elektryczne oraz montażownice do kół. Wewnątrz komory pracownicy PeBeKa wykonali siedem kanałów przeglądowo-naprawczych, jak również zabudowali suwnicę z torem jezdnym o długości ponad sto metrów. Ponadto obiekt wyposażono m.in. w szlifierki, wiertarki, tokarkę, żuraw słupowy, urządzenia odpylające i filtrujące gazy spawalnicze. W komorze zainstalowano również systemy bezpieczeństwa, jak np. alarm czy sygnalizacja świetlna.

Komora maszyn ciężkich to miejsce dokonywania napraw i przeglądów parku maszynowego w kopalni. Służy również jako miejsce postoju dla nieużywanego w danej chwili sprzętu i maszyn. Budowa komory trwała dwa i pół roku, została oddana do użytku jeszcze przed terminem.

PeBeKa zbudowała podziemny warsztat