15 gru 2020

Dar serca górniczego dla potrzebujących dzieci

Przypomnijmy, że od 9 do 20 listopada 2020 r. w PeBeKa prowadziliśmy zbiórkę charytatywną na rzecz podopiecznych domów dziecka w Golance i Świdnicy. Zebraliśmy zabawki, gry, ubrania, słodycze i materiały szkolne Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji!

W sobotę 12 grudnia delegacje PeBeKa, Stowarzyszenie TT Zagłębie Lubin, NSZZ Solidarność PeBeKa, ZZ "Miedziowi", Zagłębie Lubin, Kartrans - Robert Andrzejewski, Ecomyjnia Lubin, FanShop Zagłębie Lubin, SPOŁEM LUBIN sp. z o.o. wyruszyły w odwiedziny do dwóch placówek domów dziecka w Golance i Świdnicy. Zebranych rzeczy było tyle, że do transportu potrzebny był autokar i firmowy bus PeBeKa, a nawet kilka aut osobowych!

Inicjatywa wsparcia potrzebujących dzieci i zorganizowania zbiórki wyszła od NZZZ „Solidarność” działającego przy PeBeKa, który zaprosił do uczestnictwa nie tylko swoich członków, ale wszystkich pracowników Spółki.

- Dziękuję pracownikom naszej firmy za dar serca i czynny udział w akcji. To, że zawsze można liczyć na Państwa zaangażowanie przy tego typu okazjach jest budujące, szczególnie teraz, gdy wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia- podsumował Prezes Zarządu PeBeKa Pan Tomasz Rawecki.

- Każdemu człowiekowi potrzebne jest źródło wsparcia, najlepiej jeżeli płynie ono od osób bliskich. Czasami życie bywa skomplikowane, jak ma to miejsce w przypadku naszych dzieci, które mogą znacznie częściej liczyć na wsparcie i życzliwość ze strony osób przypadkowych niż bliskich. To trudne doświadczenie jest też lekcją, bo przekazuje naszym dzieciom prawdy uniwersale np. o zaufaniu. Mówi o tym, że ludzie są generalnie solidarni i dobrzy, bo w ważnych momentach życia, a do takich należą m.in Święta Bożego Narodzenia, ktoś nieznany potrafi okazać drugiemu człowiekowi zainteresowanie i życzliwość. W takich Placówkach jak nasza pracuje kadra specjalistów o najwyższych kwalifikacjach, która wykorzystuje całą swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie do wsparcia emocjonalnego naszych wychowanków. Nasze dzieciaki, pomimo że mają za sobą niełatwą przeszłość, potrafią być radosne, ufne i wobec nas lojalne, a my staramy się ze wszystkich sił, by były szczęśliwe. Chcemy zbudować dla nich w warunkach instytucjonalnych dom, stworzyć warunki podobne, do tych, w jakich dorastają inne dzieci. Nasz Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych składa się z 5 domów jednorodzinnych, w których w każdym liczba dzieci nie przekracza 14. Obecnie pod naszą opieką pozostaje w sumie 56 dzieci w wieku od 4 do 20 lat. Bardzo dziękujemy w imieniu dzieci i opiekunów za pamięć i życzymy wszystkim Pracownikom PeBeKa wesołych świąt- podziękowała dyrektor placówki w Świdnicy Ewa Dziwosz.

 

Dar serca górniczego dla potrzebujących dzieci