9 sie 2016

Wolontariusze z PeBeKa malowali szkołę

Przedstawiciele Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa wzięli udział w akcji odnawiania pomieszczeń w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szklarach Górnych koło Lubina

Akcja pomocy szkole w Szklarach odbyła się 2 sierpnia – przerwa wakacyjna to najlepszy czas na remonty w opustoszałej placówce. Grupa wolontariuszy, wśród których znaleźli się również pracownicy PeBeKa, pomalowali korytarze w szkolnym budynku.

-Żyjemy pomiędzy ludźmi, dlatego warto czasem rozejrzeć się wokół siebie i dostrzec potrzeby innych, bo tyle jesteśmy warci, ile możemy dać drugiemu człowiekowi – mówi Leszek Pikula, nadsztygar z KRG Rudna. – To ja zapoczątkowałem tę akcję, ale nie udałoby się bez pomocy kolegów z PeBeKa, którzy natychmiast zgodzili się pomóc. W remontowaniu pomieszczeń pałacyku w Szklarach brali udział również Łukasz Czekajło z KRM oraz Grzegorz Wiglusz z KRG Rudna.

Ośrodek w Szklarach Górnych to publiczna placówka, która prowadzi szkołę podstawową, gimnazjum oraz zasadniczą szkołę zawodową dla dzieci i młodzieży upośledzonej w stopniu lekkim, umiarkowanym  lub znacznym. Otacza również opieką dzieci i nastolatków z autyzmem. Szkoła wraz z internatem mieści się w dużym, zabytkowym pałacu, którego utrzymanie wymaga wielu starań, jest także kosztowne.

Akcję remontową w Szklarach zorganizował wolontariat pracowniczy KGHM. Przy odnawianiu pomieszczeń oprócz pracowników z KGHM i PeBeKa pracowali również przedstawiciele banku BZ WBK w Lubinie.

Autor zdjęć: Leszek Wspaniały, Miedziowe.pl

Wolontariusze z PeBeKa malowali szkołę