5 cze 2019

Festyn Rodzinny 2019

Tegoroczny Festyn Rodzinny przeniósł uczestników do fantastycznego świata Alicji z Krainy Czarów. Pierwszego czerwca o godzinie 12.00 nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez Prezesa Przedsiębiorstwa Pana Tomasza Raweckiego.

W piękną słoneczną pogodę, jaką przyniosła sobota, na dziecięcych uczestników festynu czekało wiele atrakcji takich jak dmuchany plac zabaw i dwie zjeżdżalnie, tor wyścigowy, zabawy z animatorami, ścianka wspinaczkowa oraz warsztaty z pierwszej pomocy w technologii VR (wirtualnej rzeczywistości). Dużą popularnością cieszyło się też stanowisko Slot Cars, rampa tubingowa z pontonami, mini golf, eurobungee, a także karuzela i elektryczna kolejka z wagonikami dla najmłodszych. Nie zabrakło również zabawy tanecznej wśród baniek mydlanych oraz orzeźwiającej bitwy na balony z wodą.

 

 

Zgodnie z tradycją odbyły się dwie koronne konkurencje pikniku o Puchar Prezesa PeBeKa S.A. w przeciąganiu liny i siatkówce. W szrankach stanęło osiem rejonów. W finale KRG Lubin spotkało się z KRG Polkowice- Sieroszowice, a konkurencja miała tak zacięty przebieg, że lina nie wytrzymała. Rozgrywkę udało się wznowić dzięki pomocy ochotniczej straży pożarnej z Niemstowa, której pragniemy przy okazji raz jeszcze serdecznie podziękować.  Konkurencję przeciągania liny wygrało ostatecznie KRG Lubin, co dało im po raz czwarty z rzędu pierwsze miejsce na podium.

Zwycięzcą meczu w piłkę siatkową po nie mniej zaciętej rywalizacji z został, podobnie jak w ubiegłym roku, rejon KRG Szyby. Rozgrywkom towarzyszyła gorąca atmosfera kibicującego tłumu oraz gromkie brawa dla wygranych.

Duże emocje przyniósł również Turniej Rodzinny. Aż dziewięć rodzin stanęło w walce o nagrody w takich konkurencjach jak skoki królicze, wymagające refleksu przekładanie kubeczków oraz pokonanie pajęczej sieci. Konkurencję wygrała rodzina Pana Daniela Chajnowskiego z KRG Rudna.