5 gru 2019

Górnicy PeBeKa z wizytą w szkołach i przedszkolach

Grudzień to miesiąc pełen świąt- w oczekiwaniu na Boże Narodzenie i mikołajki, my- górnicy z KGHM- obchodziliśmy barbórkę.

4 grudnia wielu pracowników z PeBeKa, jak co roku, na zaproszenie wychowawców klas i opiekunów udało się z wizytą do szkół i grup przedszkolnych swoich pociech.

Górnicy PeBeKa pojawiali się w szkołach w odświętnym, galowym umundurowaniu, by dzieci mogły przyjrzeć się czako, medalom i odznaczeniom, a nawet militariom górniczym- szpadom, bardom i kordzikom. Część górników zamiast munduru galowego, postanowiła ubrać w tym dniu swój strój roboczy, by pokazać dzieciom jak wygląda codzienność górnika i opowiedzieć im o niebezpieczeństwach i trudach, na jakie na co dzień narażeni są ludzie pracujący pod ziemią. Dzięki prezentacjom przedstawiającym profil i charakter naszej firmy, dzieci uzyskały wiele ciekawych informacji na temat górnictwa oraz kilka ciekawostek o tradycjach obchodzonych w okręgu Zagłębia Miedziowego. Z bezpośrednich relacji górników wynika, że odwiedzane przez nich dzieci były pod dużym wrażeniem i zadawały wiele wnikliwych pytań. Był też czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia, wręczanie laurek, drobnych gadżetów, słodyczy oraz na wzajemne podziękowania.

W imieniu redakcji my również dziękujemy górnikom za niestrudzone kultywowanie tradycji.

Poniżej umieścimy kilka zdjęć z tegorocznych wizyt barbórkowych pracowników PeBeKa.

 

 Od lewej: syn: Aleksander Nykiel, tata: Tomasz Nykiel oraz dziadek: Ryszard Nykiel

 

Lukasz Czekajło

Tort od dzieci w podziękowaniu za wizytę.

Dawid Dorosławski

Krzysztof Dąbrowski

Arkadiusz Jankowiak

 

Lukasz Karpiński

Grzegorz Fichtel

 

Paweł Żuberek

 

 

 

 

Górnicy PeBeKa z wizytą w szkołach i przedszkolach